П`ятниця, 03.05.2024

РЕГЛАМЕНТ  ЧЕМПІОНАТУ ЯГОТИНА

1.  Мета  та  завдання

Змагання проводяться з метою популяризації баскетболу серед населення району, підвищення майстерності спортсменів, залучення кращих гравців до складу збірних команд району.

2.  Керівництво  змагань

Загальне керівництво змаганнями здійснюється відділом спорту райдержадміністрації та виконкомом районної федерації баскетболу і спрямоване на неухильне дотримання цього регламенту.

3.  Час  та  проведення  змагань

Змагання проводяться в спортивних залах м.Яготина згідно календаря змагань.

4.  Умови  проведення  змагань

1 Змагання проводяться за коловою системою в одне коло. Команди, що посіли місця з 1 по 4 змагаються за коловою системою в одне коло(з бонусними очками: 1 місце – 3 очка, 2 місце – 2 очка, 3 місце – 1 очко, 4 місце – 0 очків)
2. Команди грають 4 періоди по 10 хвилин(перерва після 1-го та 3-го періодів –3 хвилини, після 2-го – до 7 хвилин).В кожному періоді дозволяється брати один тайм-аут. Команди грають «грязний час». Час зупиняється за вказівкою арбітра і для пробиття штрафних кидків.
3. Якщо в основний час не було визначено переможця – то призначається додатковий період тривалістю 5 хвилин. Додатковий час призначається доти, поки не буде виявлено переможця. Фоли, набрані в додатковому періоді плюсуються до останнього періоду основного часу.
4. Команді дозволяється виходити на майданчик в кількості не менше 4 гравців. Гра припиняється тоді, коли на майданчику залишиться в складі однієї з команд менше трьох гравців(команді зараховується поразка). Гравцям команди, які не були внесені до протоколу гри, виходити на майданчик забороняється.
5. Після набрання 5 командних фолів – всі наступні пробиваються. Гравець, що отримав 2 технічні фоли – вилучається до кінця гри.
6. Дозволяється зворотня заміна гравців, тільки за умови, якщо м`яч знаходиться поза грою і гравець, якого замінюють, вийшов з майданчика.
7. Команді дозволяється затримати початок гри не більше ніж на 10 хвилин.
8. Гравці команд повинні мати відповідну форму(одного кольору) та номери.
9. Команди повинні на матч мати власного лікаря.
10. До початку чемпіонату команди повинні надати всі необхідні документи та сплатити турнірний внесок в розмірі 200 гривень.

5.  Учасники  змагань

1. До участі в змаганнях допускаються учасники не молодше 1990 р.н., самі, або їх батьки повинні бути мешканцями району, після дозволу лікаря.
2. Допускається вносити до заявки двох гравців, що не відповідають пункту 5.1 («легіонери»), лише за згоди виконкому РФБ та виконання всіх вимог.
3. До заявки дозволяється вносити не більше 15 гравців, з них на гру не більше 10 учасників(включаючи дозаявки).
4. Відповідальність за життя і здоров`я гравців несе представник команди.
5. Гравцям команди, яка припинить виступи та гравцям команд, що продовжують боротьбу перехід до іншої команди заборонено.
6. Гравець, який був внесений до протоколу змагань – вважається гравцем «задіяним» за дану команду, хоча й він не виходив на майданчик.
рахунок команд.

6.  Порядок та умови визначення переможців

1. За перемогу в матчі команді нараховується – 2 очка, за поразку – 1 очко, за неявку – 0.
2. В разі нічиї в основний час, то призначається додатковий тривалістю 5 хвилин.
- по кращій різниці м`ячів у всіх іграх;
- по меншій кількості порушень(за фол – 1 бал, за технічний фол – 3 бали)
- за жеребом.

7.  Порядок оформлення й терміни подачі заявок

1. Про участь команди в змаганнях повідомляють організаторів попередньою заявкою (не пізніше ніж за 2 тижні до початку змагань).
2. Сплачують кошти в розмірі 200 гривень(підтвердження: квитанція або копія платіжних доручень) не пізніше одного тижня до початку змагань.
3. Подається імення заявка, не пізніше одного тижня до змагань, де обов`язково має бути підпис лікаря та печатка медичної установи, а також підпис кожного гравця, що засвідчує його згоду виступати за дану команду.
4. Під час подачі заявок необхідно мати копії паспортів гравців.
5. Заявки готуються в двох екземплярах(можна й ксерокопії).

8.  Арбітраж ігор

Арбітраж ігор здійснюється відповідно до правил гри в баскетбол, арбітрами суддівської колегії РФБ. Кожна команда перед початком змагань подає дві кандидатури арбітрів на обслуговування матчів для затвердження. На гру призначається два арбітри та секретар-хронометрист(за винятком, матч може обслуговувати інша кількість арбітрів).

9.  Переноси матчів

Переносити матч дозволяється тільки за згоди РФБ та обох команд, не пізніше ніж за тур до календарної зустрічі. Подається до РФБ лист-пояснення про перенос, за підписами представників обох команд, де вказано погоджену пропозицію, щодо дати, місця та часу незіграного матчу. Перенесений матч повинен бути зіграний не пізніше ніж до наступного туру змагань. Якщо матч був не зіграний вчасно з вини однієї з команд – то їй зараховується поразка, якщо з вини обох команд – то поразка обом командам без нарахування очок.

10.  Протести

1. Коли матч був суттєво спотворений та мали місце порушення Регламенту, щодо проведення змагань, представник команди попереджає арбітра та представника команди про надання протесту(вказавши причину). Якщо арбітр вважає протест вмотивованим, його короткий зміст фіксується ним у рапорті 2.
2. Протест викладається в письмовому вигляді й подається не пізніше 48 годин після завершення матчу до РФБ.
3. Команда, яка подає протест вносить заставу в розмірі 50 гривень і в разі відхилення протесту застава не повертається.
4. Протест розглядається на наступному засіданні РФБ.