ШАХИ

2009 рік

МЕМОРІАЛ ПАМ'ЯТІ В.П.БОЛБОТА

Завершився традиційний щорічний меморіал пам'яті В.П.Болбота, в якому взяли участь 13 шахістів Яготина.
Турнір проводився у двох лігах.  У вищій з результатом 16 очок із 20 можливих переміг Віктор Фесан, на другому місці – Григорій Костюк, дещо несподівано третє місце виборов Руслан Сурімко.
У першій лізі переміг дебютант турніру Григорій Сеньченко(16,5 очок з 24 можливих), виборовши таким чином право у черговій першості нашого міста виступати вже у вищій лізі. Лише на півочка відстав від нього Віктор Чвіженко, на третій сходинці – ветеран яготинських шахів Микола Стегній.

ЧЕМПІОНАТ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Нещодавно в місті Березань відбувся черговий чемпіонат Київської області, в якому взяли участь 38 шахістів з різних районів Київщини.
Впевнено провів весь турнір яготинець Віктор Фесан, який з доробком у 5,5 очка поділив друге-третє місце з броварським спортсменом.
Також успішно виступив і наш Григорій Костюк, який у підсумку посів 9 місце.
С.Шевченко
начальник відділу з фізичної культури та спорту Яготинської РДА
(«Яготинські вісті» від 31 березня 2009 року)

ОСОБИСТА ПЕРШІСТЬ ЯГОТИНА

Протягом березня-квітня в нашому шаховому клубі проходила чергова особиста першість Яготина 2009 року. В турнірі взяли участь 15 найкращих шахістів міста. Як і в минулі роки, змагання проходили в двох лігах(вищій та першій) за коловою системою у два кола, з контролем часу – одна година кожному учаснику до закінчення партії.
У вищій лізі, де змагалися сім кращих спортсменів, з результатом 11 очок з 12 можливих, перше місце та звання чемпіона м.Яготина з шахів 2009 року в черговий раз виборов Віктор Фесан, на другому – Віктор Криськов(8,5), третє – у Сергія Рака(6,5).
А в першій лізі в результаті напруженої боротьби два шахісти – Володимир Перетятько та Микола Дремлюга – набрали по 9,5 очок із 14 можливих. І лише за результатом особистої зустрічі перше місце та право наступного року виступати у вищій лізі здобув В.Перетятько. Третє місце у Андрія Рудика(8 очок).
Слід щиро подякувати спонсорам турніру – голові правління Асоціації ОСББ «Ковчег» М.Є.Грибкову та приватному підприємцю В.А.Сладковій за надану фінансову допомогу.

ТОВАРИСЬКИЙ МАТЧ БЕРЕЗАНЬ – ЯГОТИН

В квітні як підготовка до командної першості Київської області, що буде проходити 28 червня цього року в Березані, відбувся товариський матч між місцевими шахістами та спортсменами Яготина. В кожній команді виступило по 6 учасників, які зіграли по дві партії. Матч закінчився переконливою перемогою яготинців з рахунком 8,5:3,5. Наводимо результати наших учасників: Віктор Фесан – 1,5 очка, Віктор Криськов – 2, Сергій Рак – 2, Григорій Костюк – 1, Володимир Перетятько – 1,5, О.Легенький – 0,5.

МІЖРАЙОННИЙ ТУРНІР, присвячений Дню Перемоги

10 травня, в Районному будинку культури відбувся міжрайонний турнір, присвячений Дню Перемоги. Найкращі шахісти з чотирьох сусідніх районів (Баришівського, Згурівського, Переяслав-Хмельницького та м.Березань) приїхали позмагатися в Яготин. Такі представницькі змагання у нас проходили вперше – за шахівниці сіли 30 гравців. Турнір проходив у 9 турів за швейцарською системою, з контролем часу – 15 хвилин кожному учаснику до закінчення партії.
Спонсором турніру виступили ТОВ «Спецтехніка»(В.А.Пісківець) та магазин «Практик» (В.А.Сладкова). На урочистому відкритті змагань заступник голови районної ради О.І.Кошельник та директор РБК Л.М.Кутєпова щиро привітали учасників турніру та побажали успіхів та перемог.
В результаті напруженої боротьби перше місце(7,5 очка з 9 можливих) виборов Дмитро Семененко(Баришівка), друге – Вадим Шаповал(Березань) – 7 очок. Наш Віктор Фесан – третій(6,5 очка).

КУБОК ім. АНАТОЛІЯ УСЕНКО, присвячений 60-річчю утворення ВФСТ «Колос»

16 травня в Березані відбувся особистий турнір на кубок ім.Анатолія Усенка, присвячений 60-річчю утворення фізкультурно-спортивного товариства «Колос». На старт змагання вийшло 50 шахістів з більшості районів Київщини. Турнір проходив у 9 турів, за швейцарською системою, контроль часу – 15 хвилин. У цих змаганнях взяли участь 10 наших шахістів.
Перше місце та кубок(8 очок з 9 можливих) виборов Дмитро Семененко(Баришівка), друге-третє поділили Артем Омеля(Бровари) та наш Віктор Фесан(по 7 очок).
Всього на турнірі розігрувалися 6 призів, тож у призери потрапив ще один наш – Григорій Костюк(5 місце, 6,5 очка).
Вдало виступили й інші наші шахісти: Сергій Рак(13 місце, 5,5 очка), Віктор Криськов(15 місце, 5 очок), Андрій Болбот(18 місце, 5 очок), Віталій Гнилоскуренко(20 місце, 5 очок).
(«Яготинські вісті» від 2 червня 2009 року)

МІЖРАЙОННИЙ ТУРНІР, присвячений Дню Незалежності, 20-річчю створення Народного руху та 10-річчю з дня загибелі В.Чорновола

23 серпня у Яготині відбувся міжрайонний турнір, присвячений Дню Незалежності, також турнір присвячений 20-річчю створення Народного Руху та 10-річчя з дня загибелі лідера Руху В.Чорновола. 19 спортсменів(в тому числі й гості з Баришівки та Переяслава) сіли за шахівниці. П'єдестал пошани теж вийшов «інтеррайонним»: з 6-ма очками перемогла І.Гордієнко з Переяслава-Хмельницького(до речі, чемпіонка області серед жінок), другим став наш В.Фесан(5,5 очка), третє місце – у спортсмена з Баришівки Д.Семененка.
(«Яготинські вісті» від 1 вересня 2009 року)

МІЖРАЙОННИЙ ТУРНІР, присвячений Дню міста Переяслав-Хмельницького

20 вересня яготинські шахісти грали у сусідньому Переяслав-Хмельницькому – там теж святкували День міста і запросили на таке собі «алаверди» наших спортсменів.
Віктор Фесан підтримав своє високе спортивне реноме – у його активі «срібло».
(«Яготинські вісті» від 25 вересня 2009 року)

ТУРНІР зі швидких шахів, ПАМ`ЯТІ В.МАРУНЕВИЧА (Березань)

31 жовтня у Березані відбувся турнір зі швидких шахів пам'яті тамтешнього майстра гри мудреців В.Маруневича.
У числі 28 учасників, які представляли Березань, Баришівку, Згурівку, Кагарлик, Київ, Переяслав-Хмельницький, було й четверо яготинців.
За швидкістю стратегічного мислення наші виявилися далеко не гіршими за своїх суперників – Г.Костюк зайняв 12 місце, С.Рак – на 7-му рядку підсумкового протоколу, а головний приз у Яготин привіз В.Фесан – він набрав 6 із 7 можливих очок, жодного разу не програв, натомість звів унічию дві партії зі своїми головними конкурентами – В.Шаповалом з Березані(2-е місце) та В.Соколом з Кагарлика(бронза).
(«Яготинські вісті» від 13 листопада 2009 року)