Четвер, 18.07.2024
ШАХИ

2006 рік

РІЗДВЯНИЙ ТУРНІР

15 січня в Районному будинку культури пройшов різдвяний турнір, який спонсорував виборчий блок В.Литвина. Чортова дюжина учасників зіграли за швейцарською системою (сім турів) із скороченим контролем часу(20 хвилин кожному шахісту на всю партію). Переміг із майже абсолютним результатом(6,5 очок) Віктор Фесан. Він та ще п'ятеро призерів отримали нагороди; крім того, Віктор Криськов був відзначений окремо – за найкрасивішу партію.
(«Яготинські вісті» від 18 січня 2006 року)

ТУРНІР, присвячений Дню Перемоги

У колишньому кафе «Мисливець», тільки тепер з набагато більшою користю для розуму – 9 травня у рамках урочистостей до Дня Перемоги відкрито шахово-шашковий клуб.
Любителі посидіти за столом, тільки вже без пляшки, вдячні за допомогу у ремонті приміщення районній владі, особливо голові райдержадміністрації В.Т.Василенку та його заступнику Г.С.Скроцькій. Томи вони з повним правом прийшли на новосілля і саме їм доручили перерізати стрічку. А вони пообіцяли подальшу підтримку і допомогу шахістам: вже окреслено контури майбутньої співпраці з відділом культури і спортивним відомством(його керівник С.Шевченко, до речі, на вхідчини подарував клубові шахового годинника).
Церемонія відкриття плавно перейшла в не менш приємну процедуру нагородження учасників перших проведених у нових стінах змагань шахістів – турніру до Дня Перемоги (спонсор – магазин «Практик»).
У святковий день за шахівниці сіли 15 спортсменів, які у 7 турів за швейцарською системою(з контролем часу 20 хвилин) визначили найсильнішого. Цього разу майже з 100-відсотковим результатом(6,5 очок з 7 можливих) переміг В.Фесан, за ним у «табелі про ранги» розташувались В.Криськов(6) і С.Рак(5). Останній, крім нагороди за третє місце, отримав ще й спеціальний приз за першу перемогу в новому клубі.
Отож тепер всі любителі шахів мають де провести дозвілля – клуб працюватиме  з 18-ої до 20-ої години у вівторок і четвер, а в суботу – з 15-ої до 20-ої.
У найближчих планах – відкрита особиста першість міста з класичних шахів(вона починається 13 травня), проведення турнірів для початківців, організація роботи шахової школи(вже й демонстративну дошку знайшли). А оскільки клуб шахово-шашковий, то запрошуються і любителі більш демократичних шашок – і місце всім знайдеться, і бажання проводити змагання теж є. Будемо розумнішати?..
Віктор Фесан
(«Яготинські вісті» від 13 травня 2006 року)

МІЖРАЙОННИЙ ТУРНІР, присвячений Дню молоді

У рамках святкування Дня молоді в Яготині відбувся міжрайонний турнір.
До новоствореного шахово-шашкового клубу завітали «в гості» шахісти з сусідніх Переяслав-Хмельницького та Згурівки – всього змагалось 16 учасників.
Всіх їх зі святом привітала заступник голови райдержадміністрації Г.С.Скроцька. А учасники турніру, в свою  чергу, подякували за запрошення та за підтримку розвитку шахів. У словах гостей відчувалась «біла заздрість», адже подібного клубу вони поки що не мають. А заздрити є чому – чудове місце(паркова зона), ремонт в кімнаті, нові, щойно придбані шахові столи та стільці, демонстраційна дошка і, найголовніше, - підтримка влади.
Оскільки турнір мав статус товариського, то переможців і переможених у ньому не було. Всі учасники отримали велике задоволення й з радістю запрошують до себе яготинців, але й не відмовляються від того, аби ще раз приїхати до нас.
І, підсумовуючи, можна з гордістю сказати, що перший млинець не вийшов глевким, адже в загальному заліку перемога дісталась яготинцям.
Ще раз хочеться подякувати за всебічну підтримку Г.С.Скроцькій та спонсорам, які допомогли розпочати хорошу справу, - розвиток шахів на Яготинщині.
В.Фесан
керівник шахового клубу
(«Яготинські вісті» від 5 липня 2006 року)

МІЖРАЙОННИЙ ТУРНІР, присвячений Дню Незалежності України

У кінці серпня у приміщенні шахового клубу нашого міста відбувся святковий турнір, присвячений Дню Незалежності України.
У гості до яготинців завітали друзі-суперники з сусідніх районів: п'ять шахістів із Баришівки та четверо – із Згурівки, а всього на старт змагання вийшли 20 спортсменів. Як і минулого разу, турнір проходив за швейцарською системою у 7 турів, з контролем часу – 15 хвилин кожному учаснику до закінчення партії.
Спонсор турніру – ДП «Яготинський механічний завод»(голова правління В.А.Потельчак) забезпечив фінансування шести цінних призів, за які і йшла напружена безкомпромісна боротьба з першого до останнього туру.
Захопивши лідерство ще з початку турніру, наш Віктор Фесан зумів утримати його до кінця змагання і з результатом 6,5 очок з 7 можливих впевнено посів перше місце. Другу сходинку з результатом 6 очок зайняв А.А.Мирида із Згурівки. Незважаючи на свій похилий вік, ветеран показав прекрасну гру і відповідний результат. Про те, що лідери були поза конкуренцією, говорить той факт, що інші призери значно відстали – третє місце з 4,5 очка виборов М.Кузьменко із Баришівки, а далі аж п'ять шахістів набрали по 4 очка, і лише за допомогою додаткового коефіціенту були розподілені місця в турнірній таблиці.
Четвертим виявився кандидат у майстри спорту, надія баришівських шахів – молодий Діма Семененко. На п'ятій сходинці теж  баришівець – Е.Охріменко. Наш Сергій Рак посів шосте призове місце. До чільної десятки потрапили ще три яготинці: Григорій Костюк, Віктор Криськов та Руслан Сурімко.
У командному заліку(4 кращі результати) на першому місці – яготинці – 18,5 очок, на другому – Згурівка(16), у Баришівки 15,5 очок.
С.Шевченко
головний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту
(«Яготинські вісті» від 6 вересня 2006 року)

МІЖРАЙОННИЙ ТУРНІР, присвячений Дню міста Яготин

В шаховому клубі відбувся міжрайонний турнір, участь в якому взяли представники з усіх сусідніх районів Київщини, а віковий діапазон шахістів сягав від 10 до 78 років. Найстарший з учасників – О.Я.Легенький. До речі, поборолася за перший приз і учениця з Переяслав-Хмельницького Аня Гордієнко – чемпіонка України в своїй віковій категорії. Втім, перемога того дня закономірно дісталася яготинцю Віктору Фесану(6 очок), другим став переяславець Сергій Курчененко(5 очок), а третім – гість з Баришівки, чемпіон області серед юніорів Дмитро Семененко.
Спонсорами турніру виступили міська рада та підприємець В.А.Сладкова(магазин «Практик»). Відкривав турнір міський голова В.І.Гусь, нагороджував його заступник М.І.Ковбота. Кожен із трійки призерів отримав від міської ради годинник. Не залишилися без заохочувальних призів і наймолодші учасники турніру.
(«Яготинські вісті» від 27 вересня 2006 року)

ТУРНІР ПАМ'ЯТІ В.П.БОЛБОТА

Десять років тому пішов із життя Болбот Василь Платонович – прекрасний вчитель, добра, чуйна, розумна та порядна людина, а ще – один із найсильніших шахістів нашого міста.
Більшу частину свого життя Василь Платонович присвятив, мабуть, найблагороднішій професії – вчити дітей... Був учителем праці – вчив думати, працювати, бути чесними та порядними людьми, сіяв розумне, добре, вічне... І вчив грати в шахи – одну з найцікавіших та наймудріших із ігор, які вигадала людина.
Вже десять років, як з нами немає Вчителя... Але залишились його друщі, його соратники, залишилися шахи, яким він присвятив своє життя, залишилися його учні...
І тому в ці сумні десяті роковини смерті В.Болбота вони зібралися в шаховому клубі нашого міста, щоб згадати про нього і зіграти традиційний турнір, присвячений Його пам'яті.
Проведенню турніру посприяли спонсори: громадська організація «Яготинська ініціатива», магазин «Практик»(приватний підприємець В.А.Сладкова) та ДП «Стара Фортеця», які забезпечили фінансування призів.
У змаганнях взяли участь 14 кращих шахістів Яготина, які за результатами минулого турніру(особиста першість міста), були розділені на дві ліги – вища та перша.
Турнір проходив за коловою системою(два кола, 12 турів). Контроль часу – одна година кожному учаснику до закінчення партії.
На турнірі було зіграно безліч цікавих та красивих партій, більше місяця за шахівницями точилася напружена, безкомпромісна боротьба, в результаті якої у вищій лізі з результатом 10,5 очок перемогу вдалося вибороти Віктору Фесану, друге місце посів Віктор Криськов(9 очок), а третє – Сергій Рак(6 очок).
У першій лізі поза конкуренцією був Євген Даник(10,5 очок), за ним фінішував Анатолій Шульга(9,5 очок), а третє-четверте місця з результатом 6,2 очок поділили Володимир Перетятько та Віктор Цвіженко.
На урочистому закритті змагань переможці та призери отримали цінні подарунки. До речі, приз за найцікавішу комбінацію був вручений найстаршому учаснику – Олексію Яковичу Легенькому, який, незважаючи на свій вік(78 років), і досі демонструє красиву та змістовну гру.
Учасники турніру та численні глядачі хвилиною мовчання вшанували пам'ять Василя Платоновича, а потім особливо добрими та зворушливими спогадами поділилися його друзі-соратники О.Я.Легенький, І.М.Мироненко та колишні учні Руслан Стрімко та Сергій Рак.
А з фото на стіні(на жаль, в чорній рамочці) добрими очима на всіх присутніх дивився Василь Платонович... Вона тепер назавжди залишиться тут, в нашому клубі, як і в нашому серці – незгасна пам'ять про Вчителя.
Віктор Фесан
керівник шахового клубу, колишній учень В.П.Болбота
(«Яготинські вісті» від 23 грудня 2006 року)


РАДІО+TV+КІНО ONLINE
ОПИТУВАННЯ
ЧИ ПОТРІБНІ СВІТЛОФОРИ В ЯГОТИНІ?
Всього відповідей: 226
КУРС ВАЛЮТ ВІД ЯГОТИН ІНФО
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua


Приватні оголошення
[14.02.2017]
Оренда
[26.01.2017]
комп'ютер настільний в комплекті
[23.01.2017]
Пошук акторів для телевізійної передачі
[17.08.2015]
Продам двухкомнатную квартиру в г.Яготине в районе ЦИНС
[12.08.2015]
Ліса будівельні
[07.08.2015]
Робота для водіїв в Польші
[06.08.2015]
Продам залізобетонні плити
[30.07.2015]
Продам саморобний зварювальний апарат
[30.07.2015]
Дитяче дозвілля
[28.07.2015]
Продаеться будинок


По категоріям
Статті та аналітика [147]
Новини Яготина та району [1290]
Новини регіону [51]
Спорт [157]
Молодіжна сторінка [9]
Пошук
Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів

mail