Землевпорядна служба Київщини та Координаційна рада учасників АТО при Київській облдержадміністрації вирішили долучити військових до процесу розподілу та виділення земель.У рамках цієї роботи буде сформована спільна робоча група, в яку ввійдуть представники головного управління Держгеокадастру та Координаційної ради учасників АТО. Для забезпечення прозорості Координаційній раді нададуть право визначати де, кому і скільки виділяти земельних ділянок (в межах наявних обсягів вільних земель). На рівні районів будуть створені спільні офіси, до яких зможуть звертатися військові з питань отримання земельних ділянок.
Крім того, землевпорядна служба Київщини взяла зобов’язання регулярно розміщувати інформацію про вільні земельні ділянки у відкритому доступі. Прийнято принципове рішення, що сім’ї загиблих учасників АТО та інвалідів І-ІІ груп будуть забезпечені земельними ділянками у повному обсязі.
«Створення прозорого та справедливого механізму розподілу земельних ділянок учасникам АТО на Київщині – на сьогодні головний пріоритет у роботі земельної служби області», - наголосив в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Київській області Анатолій Шумський.
За інформацією землевпорядників, на Київщині учасники АТО подали 4 341 заяву на отримання землі. Однак, у області зберігається дефіцит вільних земель, тому процес їх розподілу вимагає виваженого підходу. На сьогодні 202 військових вже отримали свідоцтва про право власності на землю. Інші документи знаходяться у стадії розгляду.
Як йтиме процес насправді і чи не перетвориться ця ініціатива на чергову роботу "для галочки" подивимось. Бо досі різні координаційні ради чи інші дорадчі органи суттєво не змінювали ситуацію.
|