Нещодавно почався новий збір урожаю кукурудзи, тож її везуть до зберігальних складів та сушарок. А далі всім знайома картина: вилітає шолуха, яка , як і минулі роки, літає в повітрі, лежить на узбіччі доріг, припорошує голови наших мешканців .
Підприємство “Агро Інвест Україна”, що знаходиться в нашому місті вже не один рік зневажливо ставиться до громадян нашого міста. Минулого сезону це питання піднімалось і міською владою і в місцевих ЗМІ , та віз і нині там. Як і минулого року найбільше потерпають мешканці прилеглих до підприємства територій: району залізничної станції, та , в меншій мірі, мешканці південно-східної території Яготина (район “Рошену” та інші).
Оскільки в цьому питанні крапку ще не поставлено, то далі буде. А ось що буде:реальне вирішення, чи знову поговорять й забудуть? Подивимось
Дуже жаль, що яготинці такі байдужі та пасивні. Це і дає можливість власникам заробляти гроші не вкладаючи коштів в очисні системи, додаткові фільтри. Тому-то і "шолуха" летить забруднюючи і осідаючи в бронхах, сміттєзвалище горить, річки приймають в себе все що в них викидають промислові підприємства, і не думаємо про те що дітям нашим скоро не буде чим дихати, не буде чистого повітря та чистої води, поки хтось заробляє на цьому. Мабуть пора вже кожному із нас подолати в собі страх і сказати про те, що ми люди і з нами потрібно рахуватись а не відмахуватись від нас. То тільки на перший погляд від нас нічого не залежить, а насправді варто лиш захотіти. Ви згадайте, що протест проти заводу Роквул почався по суті лише з однієї людини, яка не побоялась в будинку культури заявити про шкідливість заводу. Протест проти колишньої влади почався з двохсот студентів, які не побоялись вийти на майдан. Все в наших руках. Давайте перестанемо піддаючись постійному страху вважати себе рабами, бо раб достойний бути рабом. Давайте будемо вільними людьми, а вільна людина це людина, яка подолала в собі страх, і просто заставимо власників підприємств рахуватись з людьми, за чий рахунок вони і наживають свої мільйони.
На початку свого функціонування цього підприємства, говорили, були відповідні фільтри, з якими ці викиди просто є неможливими. Але потім, після забруднення, в цілях економії, їх просто викинули,- і нехай собі летить в повітря "конфеті" - так дешевше. Підприємству просто необхідно встановити елементарні уловлювачі для шолухи. Я вважаю, що це не так складно для такого підприємства-гіганта. Що на мою думку було б уловлювачем: це відведення вентиляціїї згори бункерів-сушарок через такий собі "рукав" вниз, до самої землі та ще, певним чином, робити зволоження, де пил з шолухою просто не змогли б літати в повітрі.