Останніми днями почастішали відключення споживачів від електропостачання. Власне вимкнення світла відбувається вже кілька тижнів відповідно до затверджених графіків, але саме останнім часом вимкнення електрики набули хаотичного характеру. Почастішали випадки вимкнення світла без попередження. Світло вимикають усім, навіть міському голові, про що мер міста заявила офіційно, перед депутатами та членами громади (на засіданні сесії міської ради), щоб припинити звинувачення у тому, що в неї якась "особлива лінія". Про відключення вулиці Дмитрівської нам підтвердили й у компанії постачальника - “Київобленерго”. І це ще не все. У компанії за’явили, що за для вирівнювання виробництва та споживання кількість відключень може збільшитись ще на кілька годин. Особливо при пониженні температури повітря, коли навантаження на мережу зросте. Основна мета - збереження цілісності Об’єднаної енергетичної системи України та недопущення розбалансування її роботи.
Тож ПАТ «Київобленерго» звертається до вас з переконливим проханням до всіх споживачів району економно та раціонально використовувати електричну енергію та не користуватися одночасно декількома потужними електроприладами. Особливо актуальним питання обмеження споживання електроенергії стоїть у години найбільшого навантаження: з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 23:00 години. Саме в ці години споживачі вмикають одночасно найбільш енергоємні електроприлади: електрочайники, кондиціонери, бойлери, теплі поли, праски та пральні машини. Звісно, ми не закликаємо відмовитися від всіх благ цивілізації, а лише просимо відповідально та розумно підходити до споживання електроенергії. Враховуючи велику кількість побутової техніки в кожній оселі, важливо використовувати економну техніку класу А, А+, А++ та уникати одночасного використання енергоємних приладів. Оптимальний варіант - використовувати такі прилади вночі, коли електроспоживання є мінімальним.
Об’єднана енергосистема України продовжує працювати в складних умовах, що викликані дефіцитом палива та руйнуванням електричних мереж та інфраструктури внаслідок бойових дій в Донецькій та Луганській областях.
Зараз покриття електроспоживання в Об’єднаній енергетичній системі України (25762 МВт) забезпечують АЕС, ТЕС, ТЕЦ, ГЕС, ГАЕС, НДЕ, при цьому в роботі знаходились 41 вугільний енергоблок і один корпус та один газомазутний блок ТЕС генеруючих компаній потужністю 8243 МВт.
В аварійних ремонтах на максимум електроспоживання знаходилися 26 енергоблоків сумарною потужністю 6157 МВт в тому числі по дефіциту вугілля знаходилися 18 одиниць обладнання потужністю 4244 МВт.
Чотири електростанції (Зміївська, Криворізька, Вуглегірська та Придніпровська ТЕС) через дефіцит вугілля працюють складом обладнання нижче мінімально-допустимого.
В зв’язку з гостродефіцитним балансом потужності визваним аварійними ремонтами 26-ти енергоблоків ТЕС, для недопущення спрацювання гідроресурсів і відділення ОЕС України від енергосистем країн СНД і Балтії було введено:
- графіки обмеження потужності з 800 по 1100 та з 1600 по 2200 на 2081 МВт ;
- графіки аварійних відключень (ГАВ) в 1013 на 1214,76 МВт ;
- ГАВ з 1158 по 1804 на 1527,5 МВт ;
- ГАВ з 1605 по 1804 на 835,7 МВт ;
В 2356 споживачі, що відключені по ГАВ, були включені. Через порушення графіка перетоку потужності ОЕС Україна-Крим на протязі 13 12 14, залишились введені ГАВ в Кримській ЕС на 280 МВт.
Запаси вугілля на складах електростанцій станом на 08.12.2014р. складають 1463,58 тис.т, мазуту – 113,61 тис.т.
|