30 Грудня, як і повідомлялося, у міській раді відбулися громадські слухання. Метою слухань була презентація розробленої містобудівної документації забудови мікрорайону «Північний».
Замовник презентованої містобудівної документації виступав виконавчий комітет Яготинської міської ради.
Розробником проекту стало товариство з обмеженою відповідальністю «Лендсервіс».
Метою самого проекту було формування нових земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків господарських будівель та споруд з метою забезпечення потреб громадян в реалізації права на земельні ділянки, в порядку та на умовах визначених Земельним кодексом України та Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Проект передбачає , що згадана територія відноситься до монофункціональних, переважне використання якої – житлова забудова садибного типу. Проектом передбачається відведення під садибну забудову 247 земельних ділянок. Зона багатоквартирної забудови не представлена.
Основні техніко-економічні показники
1. Загальна площа житлового масиву га 37,9693
2. Площа території житлової забудови м. кв. 246870
3. Кількість садиб штук 247
4. Площа садибних ділянок м. кв. 1000
5. Площа території під громадські об’єкти м. кв. 32069
6. Площа озелененої території м. кв. 38203
7. Площа території в охоронних зонах м. кв. 17051
8. Загальна довжина вулиць м 4388,13
На масиві заплановані і об’єкти інфраструктури: торгові точки, транспорт, комунікації, дитячі майданчики.
Заплановано і укріплювальні роботи.
Вся ця інформація й була представлена розробником проекту.
Треба сказати, що на зазначеній території ще не початий край роботи. Адже для початку масив потрібно упорядкувати (одне викорчовування дерев чого варте). Є низка факторів і робіт, які мають пройти для того, щоб рівномірно та ефективно освоїти територію. З тим, щоб на ній було комфортно мешкати та діставатись до неї. Щоб не повторити сумний досвід попередніх забудов, які в деяких мікрорайонах Яготина взагалі стоять хаотично і часто не відповідають нормам містобудування.
На завершення слід відзначити пасивність громади міста у даному питанні. Хоча інформація про проведення слухань та внесення пропозицій була донесена до людей – на засідання членів громади прийшло дуже мало. Що не є позитивним фактором у функціонуванні громадянського суспільства.
|