17 листопада в приміщенні Яготинської райдержадміністрації відбулася зустріч волонтерів району. Ініціатором зборів виступив голова РДА Давиденко А.Ю. з пропозицією створити Координаційну раду волонтерів району. На заклик зустрітися відгукнулося зовсім мало волонтерів, що не дивно, бо Яготинщина, на фоні інших районів області, завжди пасла задніх у плані громадянської активності. Зустріч голова району розпочав із розповіді про аналогічний захід, який минулого тижня проводив голова області. Тут варто зупинитись та зазначити, що згаданий обласний захід пана Шандри викликав шалені емоції у присутніх волонтерів. Адже хто, як не вони, знають, що робота держави в цьому напрямку, м’яко кажучи, не достатня. Більш того, чиновники зі своєю бюрократію частіше заважають, аніж допомагають. Аби висловити наболіле волонтерам знадобилось більше години. Звісно, що ні голова КОДА, ні його заступники не змогли пояснити, чому державний кордон з Росією і досі не перекритий, чому і досі не сидять за гратами ті, що 23 роки розвалювали армію, чому Порошенко витягнув із зони АТО свого сина і протягнув його до Верховної ради, і ще багато багато різних «чому». Також на обласному заході ніхто з присутніх від КОДА так і не зміг відповісти на елементарне запитання: що дасть ця координаційна рада нашим хлопцям? За час проведення АТО уже стільки координаційних рад та штабів було створено в кожному місті, а чи багато від них толку? Суцільні говорильні. Так і на цей раз волонтерів запросили на зустріч, де пропонувалось створити якусь координаційну раду волонтерів Київщини без чітких функції та повноважень. Такий от захід був на рівні області.
Правда в Яготині минулось без емоцій. Тож розмова йшла в більш-менш конструктивному руслі. Учасники А Т О , у тому числі й голова створеної в районі громадської організації, запропонували зідзвонюватись, та в телефонному режимі координувати деякі питання. Адже зараз кожний волонтер, чи влада діє самостійно, і часто не координуючись між собою, а відтак, - немає можливості скласти реальну картину потреб військовослужбовців та створити чітко налагоджений механізм надання допомоги. При цьому можуть виникати проблеми із транспортом, , пальним. Тому головою РДА , було запропоновано певній людині, яка буде постійно займатися цими питаннями, стати координатором процесів. Звичайно ініціатива керівника області, а тепер і району є хорошою, але , ініціатива має йти з низу, бо починаючи від майдану, волонтери та учасники АТО, неодноразово довели,що координуватися між собою вони можуть і самі без допомоги держапарату, це може бути лише одна з неосновних функції подібних координаційних рад. Що насправді потрібно від державної адміністрації, то це легалізація волонтерів та її вплив на той же самий державний апарат у вигляді митниці, судів, місцевих адміністрацій, які часто не сприяють волонтерській роботі. Правда й волонтери, особливо нашого району, мають бути більш активними, і для початку координувати дії між собою (познайомитись для початку з громадськими організаціями).
А що ви думаєте з даного питання? Чекаємо ваших коментарів. Якими ви вбачає завдання такої координаційної ради волонтерів? Чим реально може допомогти волонтерам райадміністрація, мерія? Як створити не декларативний, а справді практичний робочий орган, який буде приносити максимум користі нашим захисникам в зоні АТО?
|