Отже, як і обіцяли, Яготин інфо подає думки та позиції з приводу сьогоднішнього засідання сесії міської ради. Почнемо з позиції міської (районної) влади. Вона полягає у тому, що: По перше – на сьогодні споруда є не добудована, і спочатку її потрібно просто добудувати, та навести елементарний порядок, щоб там була цілодобова охорона, освітлення, та прибирання ; По друге – питання про передачу Храму жодній з конфесій не стоїть. Споруда має стати окрасою, а не руїною в місті. А всі спекуляції на цьому питанні – піар. Більш точно позиція влади сформульована в рішенні міської ради. Воно передбачає: Прийняти в комунальну власність територіальної громади міста Яготин Київської області об’єкт незавершеного будівництва – Свято-Троїцький Собор в місті Яготині балансовою вартістю 3 087 878,00 грн.; Визначити Яготинську житлово-експлуатаційну контору балансоутримувачем об’єкту незавершеного будівництва – Свято-Троїцького Собору в місті Яготині балансовою вартістю 3 087 878,00 грн; Утворити робочу групу для вивчення питання щодо завершення будівництва Свято-Троїцького Собору у складі, що додається. Доручити робочій групі у місячний термін розглянути пропозиції щодо погашення заборгованості за виконані будівельні роботи та подальшого фінансування завершення будівництва і використання Свято-Троїцького Собору у м. Яготині та надати висновки на розгляд чергової сесії міської ради. Ну позиція влади в цьому питанні прогнозована, адже вона не суперечить тому підходу, за для якого власне і виносилось це питання. Більше про позицію влади читайте в інтерв’ю з міським головою, яке скоро опублікуємо на сайті. А от що сказав нам член Політради ВО «Свобода» депутат обласної ради Андрій Іллєнко.
- Яготин інфо. Як ви прокоментуєте те що сталося сьогодні?- Не має нічого дивного в поведінці місцевої влади. Адже ж центральна влада не діє в інтересах людей. Вона демонстративно діє в інтересах однієї конфесії, яка є не українською , тому і політику проводить антиукраїнську. Це проявляється багато в чому. Зокрема вони не визнають українську мову, яка може бути використана під час богослужінь, та сприяють інтересам російської церкви в Україні. І ситуація, яка виникла в Яготині – пряме тому підтвердження. Вона викликає обурення тому що споруда яка будувалась за кошти держави та за гроші Київського патріархату , сьогодні намагаються шляхом маніпуляцій і забалакуванням теми, створити ситуацію коли церква в місті перейде Московському патріархату. Ясно, що ми категорично проти. І свобода в цьому питанні веде дуже послідовну політику . Тому сьогодні ми були представлені на сесії міської ради в Яготині , як нашими депутатами, так і нашими помічниками та однодумцями. Ми намагались якось зупинити владу міста, застерегти, щоб вони не допускали таких дій. Але все одно вони таке рішення протягнули. Хоча громада була обурена. Що вона і демонструвала під вікнами та в сесійній залі. Власне та ситуація, що громада проти повинна застерегти владу міста від подальших дій.
- Пане Андрію. Але ж питання таки не стояло про передачу храму. Ви ж бачили в порядку денного так не зазначено? - Але це перший крок щоб віддати цю церкву Московському патріархату . Бо тепер там створена якась чиновницька комісія, яка буде вирішувати подальшу долю цієї церкви. І потім, я так розумію, після рішення цієї комісії, на сесії мають вирішити що до конфесії. Але якщо вони і далі будуть так себе вести, то ви ж розумієте яка буде наша реакція.
- І яка?- Поки ми будемо чикати наступних сесій міської ради . Є наші депутати , вони контролюватимуть ситуацію . І коли поставлять питання про передачу Храму, а вони рано чи пізно таки поставлять це питання, тоді будемо діяти по ситуації.
- Добре. Ви захищаєте церкву Господню. Не суттєво яку. Бог є любов. В тому числі і толерантність . Ви вважаєте ваші однодумці ображаючи і депутатський корпус і міського голову словами вели себе толерантно?- Ми захищали позицію громади……
- Ображаючи і зриваючи засідання?- Ми не зривали засідання
- Вам запис включити?- Ми не зривали засідання. Але є межа толерантності. Є межа якоїсь прийнятності. Треба розуміти: коли відбувається нахабне рейдерське захоплення такого Храму, то інших методів не може бути. І якщо послуговуватися вашою термінологією, то ми вели себе толерантно. Ці люди мають розуміти якщо вони і далі будуть діяти в такому дусі, то будуть мати справу з самими мешканцями міста , які будуть налаштовані ще радикальніше щоб захистити своє від посягань Московської церкви.
Далі ми зателефонували отцю Андрію що з’ясувати і його думку.- Які ваші враження від сьогоднішнього, адже рішення все одно прийняте?- Ну тай що! Хай приймають!! Далі вони нічого не зроблять. Хіба грубою силою тільки. Але і в нас є люди, які стоятимуть до кінця. Тож Московському Патріархату нема чого пхатися.
- Задавав подібне питання Андрію Іллєнку, задам і вам. Ви захищаєте церкву Господню. Не суттєво яку. Бог є любов. В тому числі і толерантність . Ви вважаєте ваші однодумці ображаючи і депутатський корпус і міського голову словами вели себе толерантно?- Все вірно. І хай в МП це пам’ятають. Ми нікого не чіпаємо. Але якщо вони сіятимуть агресію, то будемо присікати. Святе Письмо каже проте що посіємо – те і отримаємо. Ми проти противника не використовуємо владу, не принижуємо їх, не використовуємо брудних методів, а несемо свою духовну місію. Ще раз кажу. Якщо вони використають силу, то ми відреагуємо дуже жорстко.
- А чи не здається вам, що політики просто використовують ситуацію на свій лад?- Ні .Я прийму різну допомогу від сил, які захищають українську церкву. Звичайно якщо вони не перечать Святому Письму. Тобто ясно, що політики можуть не вірити в Бога, але якщо своїми ділами вони вносять вклад у розвиток церкви, то чому б не прийняти їх допомогу. А якщо політики йдуть в розріз зі Слово Божим – тоді нам не по дорозі.
|